najbliższa niedziela (02.06): nieczynne

GORDONKI – zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 0 do lat 2

Gordonki – zajęcia umuzykalniające prowadzone według teorii Edwina Eliasa Gordona dla kobiet w ciąży, niemowląt i małych dzieci od 0 do 2 lat. Głównym narzędziem wykorzystywanym podczas prowadzonych zajęć jest głos. Dziecko równolegle do nauki mowy poznaje świat muzyki. Wspólnie śpiewamy, rytmizujemy i poznajemy dźwięki. Podczas 40 minutowych zajęć korzystamy z różnych pomocy dydaktycznych, w tym między innymi kolorowych chustek, piłeczek, chusty klanzy, piórek, woreczków itp. Ważną część zajęć stanowi także Instrumentarium Orffa – między innymi grzechotki, kastaniety, tamburyny czy dzwonki. Wspólnie z dziećmi odkrywamy, że dźwięki znajdują się wszędzie. A każdy przedmiot może stać się instrumentem.

Dzięki temu rozwijamy nie tylko słuch dziecka, ale także jego zdolności motoryczne. Wspieramy wrażenia sensoryczne maluszków. Zajęcia pokazują, ile radości można czerpać z improwizacji i jak można się bawić muzyką i z muzyką. Zachęcamy, by do zajęć również aktywnie włączali się rodzice. Umuzykalnianie metodą Gordona we wczesnym okresie życia dziecka wspomaga naturalny proces rozumienia muzyki, ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania. Kształcenie języka muzycznego ma bowiem związek ze słuchaniem, gestykulowaniem, mową, a nawet czytaniem i pisaniem. Śpiew stanowi zatem ważny punkt wyjścia dla ogólnego rozwoju malucha. Może być też świetną zabawą!

Na zajęcia obowiązują zapisy! Zapraszamy!

Informujemy, że nie ma możliwości uczestniczenia z dzieckiem w Gordonkach i muzykowaniu na dywanie tego samego dnia. Bardzo prosimy o wybór jednych z tych zajęć dla swojego dziecka.

maj 2024
pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Najbliższe terminy!

Wydarzenia